Adana Web Tasarım Kursu

Adana Web Tasarım Kursu

Kurulduğu günden beri onlarca kişinin yararlandığı Mag-Net Web kursları özellikle geleceğin mesleklerine dair eğitimler içermektedir. Bilişim Teknolojileri alanında verilen eğitimlerden biri Web Tasarım olup, 72 saat sürecek eğitimlerden oluşmaktadır.

Kimler Katılabilir, Yaş Sınırı Var mı?
Adana web tasarım kursu kapsamında yaş sınırlaması bulunmaktadır.Mezuniyet durumu önemli değildir herkes başvurabilir.

Eğitim içeriği Nedir?
-Adana Web Tasarım Kursuna katılanlara sıfırdan web site hazırlama ve yayınlama yeteneği kazandırılmaktadır. Bu kapsamda 72 saat sürecek olan eğitim bir çok modülden oluşmaktadır. Onların içinde en önemlisi HTML ve CSS olup, aynı şekilde web sitelerinde kullanılan resimlerin düzenlenmesi, profesyonel resimler hazırlalayabilmek için gerekli olan Photoshop programı öğretilmektedir.

Photoshop 
Photoshop ile en özel grafikleri hazırlayabilirsiniz. Web tasarım ile grafikler olmazsa olmaz kavramlardan birisidir. Sitenin güzel bir görünümü için grafik ve resimlerden faydalanmanız gerekmektedir. Adobe Photoshop ile en özel web grafikleri düzenlenebilir yada sıfırdan hazırlayabilirsiniz. Web siteleri resim olmadan pek keyif verici olmazlar, lakin amatörce eklenen bir resimde ziyaretçiyi bunaltır ve siteden çıkmasını sağlar, bu nedenle görsellerimizi Adobe Photoshop ile sitemize uygun hale getirerek ekleyeceğiz.

Domain (URL)
Çocuk doğunca bir isim verilir, İnternet siteleri de öyledir. Orjinal hali telefon numarası gibi bir kaç rakamdan oluşmakta olup, buna ise İP adresi denmektedir. fakat ziyaretçilerin aklında kalmadığı için buna bir isim (Domain) entegre edilir ve akılda kalıcı hale gelir. Domain adres yıllık kiralama şeklinde tahsis edilen isimler olup, uzantısına göre (.com .net .org .com.tr gen.tr .tv) gibi boş olanı seçebilir.

Hosting
Web sitemiz için gerekli sayfaları hazırladık ve bilgisayarımızda bekliyor. Bu şekilde hazırladığımız siteyi ve sayfaları bizden başkasının görme imkanı yoktur. Onları insanların 24 saat görebilecekleri bir ortama atmalıyız. Bunun içinde sunuculardan faydalanacağız. Sunucunun en küçük parçası olan Reseller yada Hosting alarak sitemizin dosyalarını orada barındıracağız. Sunucu hiç bir şekilde kapanmaması 365 gün 24 saat çalışması gerekir. Çünkü sunucu kapanması demek sitenizin kapanması anlamına gelir. O nedenle kaliteli firmalardan almalısınız yoksa siteniz sık sık kapanır, buda bir web site sahibi için oldukça üzücüdür. Hosting bir sitenin güvenlik ve işleyişi ile en önemli detaylardan birisi olup, özellikle CPANEL özelliği olan yönetim panellerini tercih etmelisiniz. İyi bir hosting nasıl olmalı, hosting nereden alınır gibi konuları yine bilgilendirme kısmında ele alacağız.

FTP
Web sitemizin sayfalarını hazırladıktan sonra ihtiyacımız olan Domain ve Hosting olacaktır. Bunları da elde ettikten sonra artık web sitemizin içeriğini yayınlama vaktidir. Hazırladığımız sayfaları, resimleri vb. içerikleri sunucuya yüklemek için en çok kullanılan yöntem FTP (File Transfer Protocol) olup, hosting aldığınız firmanın size vereceği şifre ile bağlantı kuruyor ve dosyalarımızı yüklüyoruz.

Mobil Uyumlu Siteler Yapmalısınız
Gelişen teknoloji kocaman bilgisayarlar yerine daha küçük hatta yanımızda sürekli taşımamızı mümkün kılan akıllı telefon ve tablet bilgisayarları ön plana çıkarmıştır. Mevcut siteler bilgisayar ekranları baz alınarak tasarlandığı için şuan akıllı telefon ve tabletlerde kullanımı çok rahat olmayabilir. Google bunun için özel bir talimat yayınlamış ve mobil uyumlu sitelerin Seo açısından avantajlı olacağını belirtmiştir. Mobil uyumlu siteler akıllı telefon yada tablet ile girildiğinde ekran boyu o cihaza göre uyum sağlamasıdır.

Adana Web Tasarım Kursumuz Toplamda 72 saat sürecek olup Sınıflarımız 15 kişi ile sınırlıdır.

İletişim Sekmesinden Bize Ulaşarak Ön Kayıt Yaptıra bilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için: 0322-2355753   0322-2355754  0506-7229890  numaralarından arayabilirsiniz.