Adana Web Tasarım

Adana Web Tasarım

İnternet kullanımının arttığı bu günlerde web sayfalarının önemi değer kazanmaktadır. Web site tasarımlarının hem kullanıcı dostu olması hemde mobil uyumlu olması gerekmektedir. 

Onlarca yazı yazıp web tasarım nedir sorusunun cevabından hiç bahsetmediğimizi farkettik. Web tasarım ; kişi, kurum veya ürünleri tanıtmak için online ortamda yayınlanarak hedef kitlesine ulaşmayı hedefleyen tasarım çalışmalarının bütünüdür. Bu çalışmada temel, hedef kitleye göre kurumun kimliğini yansıtan, fikirlerin belli bir şematik sistem içerisinde sunulduğu yapılar üzerine kurulur.

Web tasarım çalışmalarında dikkat edilmesi gereken ilk nokta ; kurumsal kimlik ve hedeftir. Yani web tasarımın doğru bir şekilde hedefine ulaşabilmesi için hedef kitleyi, kurumsal kimliği ve müşteri davranışlarını iyi bilmek gerekiyor.

Web Tasarımın İçinde Neler Var ?

Bir web sitesi oluşturulurken bu siteyi oluşturan faktörleri iyi tanımalı ve bu farkörler arasında bir birliktelik oluşturulmalı her zaman. Hemen hemen her web sitesinde bulunan ve bütünlüğü sağlayan maddeleri listeyelim. Dikkat etmeniz gereken nokta ise bu maddeleri birbirleriyle uyumlu bir hale getirebilmek.

  • Renkler
  • Grafikler
  • Fontlar
  • İçerik
  • Menü (Navigasyon)
  • Yazılım
  • Optimizasyon
  • Uyum

Web Tasarımda Tercih Nasıl Yapılmalı ?

Bu konuda bizim her zaman önerdiğimiz şey yeni nesil standartlar içinde çalışmaların yapılmasıdır. Bunu da temelde responsive denilen mobil uyumluluk ve görsel standartlar oluşturuyor.

Tüm tasarım çalışmalarında dikkatten kaçırılmamasını önemle tavsiye ettiğimiz bir nokta var : Müşterleriniz. Web tasarım hizmeti alırken birçok firma müşterilerini hesaba katmadan bu işin içine giriyor. Fakat artık kullanıcılardan öte arama motorlarının dahi buna önem verdiğini ve bu kriterleri kesinlikle ihmal etmemeniz gerektiğini belirtmek isteriz. Ziyaretçilerinizin sitenizden ne beklediğini öğrenmek için şu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz : Ziyaretçiler Web Sitesinden Ne Bekliyor ? 

 

Adana mag-net web tasarım hizmetleri