Tasarımcılar İçin En İyi Kaynaklar

Tasarımcılar İçin En İyi Kaynaklar

Tasarımcılar için en iyi kaynaklar, tasarımcıların başarı sağladıkları ve fikirlerini, çalışma altyapılarında kullandığı kaynakları bir araya getirdik… Tasarımcıların yaratığı eserler görüldüğü kadar kolay olmuyor bir tasarım yaparken yeni bir şeyler ortaya koyarken çekilen çileyi tasarımcıdan başkası bilemez, oluşacak sanat eseri için hayal dünyasını zenginleştirmesi her geçen gün gelişen dünyada bulunduğu sektördeki yenilikleri takip edilmesi gerekir. İnternet, tasarımcıya yol göstererek tasarımlarını bir uçtan diğer uca her kesime ulaşacak ortam sunuyor. İşte Tasarımcılar İçin En İyi Kaynaklar;

Tasarımcılar İçin En İyi Kaynaklar

İlk sırada Behance’yi görmezsek olmaz. Behance tasarımcılara sunmuş olduğu olanakla site içerisinde aradığı herşeyi kolaylıkla bularak yakından takip ederek tasarım ile ilgili son haberlere ulaşabilir. Behance aynı zamanda online bir portfolyo haline dönüşmüştür.

Dribbble tasarımcıların yaptıkları çalışmaları diğer tasarımcılar ile paylaşmasını ve fikir almasını sağlayan büyük bir portfolio sitesidir. Dünyaca ünlü tasarımcıların yaptıkları çalışmaları ilk olarak Dribbble üzerinden paylaşırlar ve diğer tasarımcıların geri bildirimleri ile yaptıkları tasarıma yön verirler.

Görsel paylaşım platformu olan Pinterest içerisinde kullanıcılar belli bir konu, etkinlik, hobi ve spesifik konular üzerine görseller paylaşırlar. Kullanıcılar bir diğer kullanıcının hesabında yer alan görselleri beğenerek kendi koleksiyonuna ekleyebilir.

Görsel arama sitesi olan Freepik, site içerisinde sunmuş olduğu imkanlarla yazdığınız kelime ile birden fazla vektörü, PSD dosyalarını bulabileceğiniz ve indirebilme olanağı veriyor.

Ücretsiz yüksek kaliteli resimleri bulabileceğiniz başka bir websitesi. Pixabay ücretsiz bir şekilde paylaşacağınız ve resimleri ücretsiz bir şekilde alıp kullanabileceğiniz bir platformdur. CCO altında herhangi bir telif hakkı sınırlandırması olmadan faydalanabilirsiniz.

Ücretsiz Font dünyası olan Font Squirrel, Ticari için ücretsiz olan fontları bünyesine alan Font Squirrel ön izleme desteğine sahip, arşivinden binden fazla font bulunuyor.

En Başarılı Kadın Tasarımcılar

Vimeo kullanıcıların tüm kullanıcılara açık olarak veya yalnızca belirlediği kullanıcılarla video paylaşımları yapmalarına yardımcı olan video ağıdır.  Diğer video oynatma sitelerinden farkı ise profosyenel bir video paylaşım platformu olmasıdır.

Flaticon, içerisinde aradığını ikonu rahatça bulabileceğiniz, PNG, SVG, PSD, EPS gibi diğer formatlarıyla indirebileceğiniz bir ikon cennetidir. Düzgün kategori sayesinde tüm ikonlara rahatça ulaşabilirsiniz.